Treća pobjeda malonogometaša Apfela u nizu

MALI NOGOMET 1. HMNL  14. KOLO

NOVO VRIJEME APFEL – PETRINJČICA 6:4(4:0)

Makarska, dvorana na GSC-u. Gledatelja: 600. Suci: Dujmić (Rijeka) i Soldatić (Potpićan).

Strijelci: Osibov u 7. i 15. minuti, Kazazić u 13., 14. i 34. minuti te Zor u 23. minuti za Novo vrijeme, a Jandrić u 32. i 38. minuti, Kajić u 35. minuti i Baćan u 39. minuti  za Petrinjčicu.

NOVO VRIJEME APFEL: Perković, Jelavić, Fetić, Stanković, Zor, Vuković, Đeko, Osibov, Kazazić, Rašić, Agić, Vranješ, Tomaš.

Igrač utakmice: Vedran Kazazić (Novo vrijeme). Isključenje. Ivan Tolušić (Petrinjčica) u 2. minuti radi igranja rukom izvan kaznenog prostora.

Na samom početku utakmice vratar gostiju zaustavlja loptu rukom izvan kaznenog prostora dok su domaći bili u izglednoj prilici pa zbog toga biva izravno isključen. Kako Petrinjčica nije imala rezervnog vratara, na vrata je stao rezervni igrač Bešić. To isključenje vratara svakako je usmjerilo daljnji tijek utakmice i olakšalo Makaranima osvajanje nova tri boda s kojima su pobjegli iz opasne zone i približili se momčadima koje žele u ligu za prvaka. Nakon isključenja vratara, Osibov i Kazazić su po dva puta pospremili loptu u mrežu nespretnog Bešića i na odmor se otišlo s visokom prednošću domaćih. U nastavku utakmice na 5:0 povećao je Zor , a potom je stručni stožer domaćih pružio priliku pričuvnim igračima. Oni se nisu baš najbolje snašli što koriste uporni gosti i postižu četiri pogotka u posljednjih pet minuta te smanjuju veliko vodstvo domaćih. Konačna pobjeda Novog vremena niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Kazazić i Jelavić bespotrebno su dobili opomene, što svakako treba izbjegavati jer je još mnogo utakmica u nastavku prvenstva i izostanak svakog prvotimca može samo štetiti ambicijama kluba.

Rezultati 14. kola: Vrgorac GTP-Murter  6:4, Nacional-Mejaši  2:0, Osijek-Kijevo Knin  4:2, Split-Alumnus  5:3, Novi Marof-Solin Staro Češko 2:4, Novo vrijeme-Petrinjčica 6:4.