Amfora – Dražen Petrović 76:75

Košarka, B-1 liga, 12. kolo

Makarska, dvorana na GSC. Amfora – Dražen Petrović  76:75(20:18, 15:24, 15:8, 17:16,9:8) Gledatelja: 40. Suci: Roglić i Sindik (oba Split).

AMFORA: Srzić, Gojak (8), Dropulić (16), Prgomet (6), Jović (17), Alerić, Knezović (2), Saračević (18), Lulić, Erceg, Ćović (9). Trener: Videka.

D. PETROVIĆ: Jurić (8), Nebren (22), Petković, Spahija, Vlaić (12), Gulam (2), Dobrić, Sučić (3), Vukadin (28), Maleš. Trener: Vlaić.

U borbenom i do kraja neizvjesnom okršaju Makarani su tek nakon dodatnih deset minuta pobijedili košarkaše Dražena Petrovića iz Šibenika. Samo 3 sekunde prije kraja utakmice Amfora je imala prednost  67:65, a gosti su pokušali u te 3 sekunde organizirati napad. Sa zvukom sirene suci su dosudili prekršaj na igraču gostiju, i njihova odluka je izazvala žestoke prosvjede igrača i trenera domaćih Nenada Videke. Kako suci ne mijenjaju svoju odluku, unatoč protestima na liniju slobodnih bacanja stao je Vukadin, te je u oba pokušaja bio precizan i poravnao na 67:67. U dodatnih 10 minuta domaći su za nijansu bili bolji i na kraju ipak zasluženo pobijedili.