Nacional – Novo vrijeme Apfel 4:2 (2:0)

Fusio centar na velesajmu. Gledatelja 100.  Suci:  Jelić, Ćosić i Kramar (svi Varaždin).

MNK NACIONAL: Škorić, Banek, Kubović, Horvath, Poljanec, Suvajac, Morina, Meden, Šestić, Leskovar, Pavlić, Halilović. Trener: R.Grdović.

NOVO V. APFEL:  Perković, Vuković, Džeko, Jelavić, Fetić, Osibov, Stanković, Zor, Kazazić, Tomaš, Buljan I., Vranješ.

Strijelci:  1:0 Kubović (9), 2:0 Leskovar (11), 2:1 Zor (26), 3:1 Meden (32), 3:2 Stanković (38), 4:2 Halilović (40).

Ledeno-hladni  “Fusio centar” u sklopu zagrebačkog Velesajma, bit će zasigurno prekrasno futsal-zdanje, ali trenutno bez grijanja predstavlja problem kako za igrače, tako i još više za malobrojne, promrzle gledatelje.  Pedesetak Makarana na tribinama bili su značajna podrška apfelovcima, ali…

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri s malim brojem izglednih prigoda. Nakon što je Škorić izvanrednom intervencijom obranio volej Osibova, domaćin je iskoristio malu neopreznost kod gostiju, te je Bojan Kubović presjekao jedno dodavanje uz lijevu aut liniju, te razornim špic-udarcem s nekih 12-13 metara “probušio” Perkovića u njegov donji lijevi kut.

U 11.minuti Jelavić odnosi loptu veteranu Suvajcu, ali Nikola Jelić iz Varaždina svira prekršaj, u izglednoj prigodi, na nekih 7 metara iskosa s lijeve strane. Korab znalački izvodi prekid, a Leskovar  pogađa za visokih 2:0.

Gosti u drugom dijelu dižu ritam utakmice. Škorić je na udaru. Brani udarac Vukovića iz blizine, pa Fetićev prodor, jedan na jedan (suci, a gdje je faul?), da bi gosti zasluženo došli do smanjenja rezultata. Korner – Vuković, Osibov i Zor, gdje najmlađi prvoligaški kapetan postiže pogodak, dok legenda crofutsala Ivica Osibov biva nokautiran uz aut-liniju, ispred suca Ćosića, ali opet bez prekršaja. Odmah nakon postignutog pogotka prekršaj  na desetak metara, Stanković šutira, ali lopta dira gredu i samo gol-aut. Visi gol za poravnanje, ali mlađahni Halilović lijepom minijaturom prebacuje Zora, šutira isprve prema Perkoviću, ali promašena skoro cijela lopta vara Perkovića, koji ide na jednu, a lopta na drugu stranu, gdje se neočekivano usamljen našao Dean Meden, domaća devetka i postiže gol za 3:1. Gosti idu s golmanom-igračem. Stanković je joker, te uskoro Dragan lijepim golom s desetak metara udaljenosti  vraća rezultatsku neizvjesnost. 3:2, domaćin je u bonusu, ali sudački par iz Varaždina, večeras nema hrabrosti da bi dosudili šesti prekršaj domaćinu. U posljednjoj minuti, domaćin koristi nesporazum na relaciji  Perković-Stanković, u zamjeni golmana i mladi Halilović postiže pogodak za rješenje svih nedoumica.

Nacional i bez Kujtima, Ugarkovića i Kovača dobar, dapače vrlo dobar u posjedu lopte, zasluženo je došao do pobjede, zadržao lidersku poziciju na tablici, prije derbija sezone u Vrgorcu, dok gosti potvrđuju dobar rad, te njihove 3 pobjede u nizu nisu plod slučajnosti. Ipak, pobjeda u idućem meču protiv Alumnusa, nameće se kao imperativ.

-Čestitke domaćinu na pobjedi, hvala na gostoprimstvu, odličnoj večeri u “Domagoju”. Odigrali smo ipak samo jedno poluvrijeme onako kako smo se dogovorili, a za pobjedu protiv Nacionala u Zagrebu treba ipak odigrati cijelu utakmicu na toj razini – kratak je bio kapetan Kritijan Zor.

Snježna mećava koja je zadesila kontinentalnu Hrvatsku, prouzrokovala je znatne probleme u povratku naših malonogometaša iz Zagreba. Cijelonoćna vožnja kroz snijeg i led, te siguran povratak u jutarnjim satima u Makarsku, malonogometaši mogu zahvaliti odličnom vozaču makarskog “Prometa”.