31. kolo 3. HNL jug: Zmaj (M) – Jadran LP 1:1 (0:0)

Po nervoznom otvaranju utakmice dalo se naslutiti da je okršaj Makarana i Pločana od velike važnosti za obje momčadi. Domaći su stvorili prvu prigodu u 10. minuti, Bagarić je ubacio s desnog boka, a Bencun šalje loptu glavom iznad same grede vratara Hrstića.

Gosti su uzvratili u 18. minuti, ali je udarac Vasilja zustavio sigurni Franić. Potom su Pločani u 23. minuti imali izglednu priliku kada je Vasilj izašao sam ispred vrata Zmaja, i ovog puta Franić onemogućuje goste da povedu. Bivši vratar Zmaja Hrstić istakao se pred odlazak na odmor kada je sjajnom obranom zaustavio snažni udarac Rašića s 18 metara. Na odmor se otišlo bez pogodaka, a gosti su ofenzivnom igrom otvorili nastavk utakmice. Karamatić je u 48. minuti imao stopostotnu prigodu za dovesti goste u vodstvo kada je pucao na prazna vrata Zmaja, ali nije bio precizan. U 55. minuti Zmaj je došao u vodstvo, pogodak je uradak mladog Maria Šimića koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru gostiju i s 10-12 metara pospremio loptu u mrežu nemoćnog Hrstića.

Plavi iz Ploča poravnali su u 67. minuti. Prekidi su i ovog puta stajali Zmaja bod/ova. Gosti su izveli udarac iz kuta, pored zbunjene obrane crvenih loptu je glavom Puljiz spustio za Vasilja koji neometan prihvaća loptu i pogađa mrežu nadmoćnog Franića.

Do kraja utamice više nije bilo pogodaka, nervoza je kulminirala u 89. minuti kada je Puljiz laktom udario Gojaka za što je opravdano isključen.

Neriješenim ishodom više su zadovoljni gosti iz Ploča koji su imali bučnu podršku svojih navijača, dok će Zmaj bodove spasa morati potražiti u idućim utakmicama.

Makarska, igralište GSC-a. Gledatelja: 250. Sudac : Mario Soldić (Hrvace). Strijelci: 1:0 MARIO SOLDIĆ U 55., 1:1 VASILJ U 67. ISKJUČENI IGRAČ: JURICA PULJIZ (JADRAN LP) u 89. radi udaranja protivničkog igrača. Igrač utakmice: STANISLAV VASILJ(JADRAN LP)

Zmaj (M):Zelić, Šiljeg (od 75. Jakir), Rašić, Matešan, Bagarić, Lozina, Bencun, Pašalić(od 50. Gojak), Gavran, Šimić (od 87. Vukas).