Vi ste ovdje:Početna » Sport » Mlada makarska atletičarka niže uspjehe: Klara Andrijašević ide na Olimpijske igre za mlade i u seniorsku reprezentaciju Hrvatske

Mlada makarska atletičarka niže uspjehe: Klara Andrijašević ide na Olimpijske igre za mlade i u seniorsku reprezentaciju Hrvatske

Mlada makarska atletičarka niže uspjehe: Klara Andrijašević ide na Olimpijske igre za mlade i u seniorsku reprezentaciju Hrvatske
Makarska najbolja mlada atletičarka Klara Andrijašević niže uspjeh za uspjehom. Klara je postala prvakinja Hrvatske u konkurenciji mlađih juniorki na 3000 m i brončana na 1500 m, te seniorska prvakinja Hrvatske na 1500 m, te ima najbrže istrčano vrijeme na  3000 m među mlađim juniorkama ove godine.

Takvi rezultati i takva nada Hrvatske atletike nije mogla promaknuti našim izbornicima za reprezentaciju Hrvatske. Klara Andrijašević je dobila istovremeno dva poziva za reprezentaciju. – Klara je dobila poziv za seniorsku reprezentaciju Hrvatske i tako se pridružila najvišoj klasi hrvatske atletike. Uz Stipu Žunića, Saru Kolak, Sandru Perković, Blanku Vlašić osvajače olimpijskih, svjetskih i europskih odličja, naš grad i naš klub ima veliku čast i mora biti ponosan na ovakav Klarin uspjeh – ističe njezin trener Stjepko Vodanović.

Također treba naglasiti da se drugi poziv odnosi na Europske olimpijske igre za mlade (EYOF). Tako je Klara dobila poziv mlađe juniorske reprezentacije za nastup na EYOF gdje ide samo 12 atletičara iz Hrvatske i to 6 atletičarki i 6 atletičara. Olimpijske igre za mlade će se održati u Mađarskom gradu Gyor-u od 23. srpnja do 29. srpnja, te ugostiti sve najbolje mlade sportaše iz Europe. Ovo je prvi put da Grad Makarska ima predstavnika na najvažnijem i najjačem natjecanju za mlade sportaše ikad.

Klara će Atletski klub Sv. Marko, naš grad i Hrvatsku predstaviti u utrci na 1500 metara, te tako zaokružiti više nego uspješnu ovogodišnju atletsku sezonu.

 

 

 

 

 

J.M./AK Sv. Marko

 

Print Friendly

Sva prava na tekstove i slike pridržava gradsko glasilo Makarsko primorje. Izrada stranica Željko Kovačić - Makarska

Na vrh