Vi ste ovdje:Početna » Sport » Nova sezona: Zmaj startao tricom

1. ŽNL, 1. kolo

Zmaj   -   Hvar   3   :   0   (1 : 0)

Makarska, igralište na GSC-u. Gledatelja. 100

Sudac: Ivica Grepo (Split)

Strijelci: 1:0 Danijel Rašić (28.), 2:0 Danijel Rašić (47. – 11m), 3:0 Bekavac (58.)

Zmaj: Puharić, Bokšić (od 69. Gojak), Dedić, Lozina, I.Rašić, Bekavac, Brnić (od 72. Selak), Damir Rašić, Matešan (od 60. Cvitanović), Danijel Rašić, Vuletić

Trener: Ante Vitaić

Hvar: Goić, Cvitanić, Tandara (od 74. Carić), Dužević, Matijević, D.Planjar (od 70. Adilović), Maroević, Božiković, Gilve, Radovanović, A. Planjar

Trener: Jakov Ćibarić

Igrač utakmice: Ante Bokšić

Prema očekivanjima Zmaj je pobjedom započeo novu prvenstvenu sezonu. Na domaćem je terenu uvjerljivo porazio novaka u ligi Hvara sa 3:0. Početak utakmice protekao je u ispitivanju snaga, a već nakon desetak minuta igre nadmoć na terenu imali su domaći nogometaši. Prvu prigodu imao je debitant u momčadi Zmaja Luka Bekavac, ali je njegov udarac obranio vratar gostiju Goić. Zmaj je poveo s 1:0 u 28. minuti. Matešan je ubacio pred vrata Hvara, a Danijel Rašić glavom pospremio loptu u mrežu gostiju. Udarac Matešana u 39. minuti vratar Hvara Goić uspio je obraniti. Pred odlazak na odmor u prigodi je bio i Brnić koji se nije najbolje snašao i gosti su otklonili opasnost. Početkom nastavka Zmaj je riješio pitanje pobjednika ovog dvoboja. Bokšić se probio u kazneni prostor, a gosti su ga zaustavili prekršajem. Danijel Rašić bio je precizan s bijele točke i povećao na 2:0. Nakon toga Bokšić je u 51. i 53. minuti pogodio gredu vratara Goića. Na dodavanje Bokšića Bekavac je u 58. minuti savladao vratara Hvara Goića i postavio konačnih 3:0. Gosti su jedinu priliku za pogodak imali u 85. minuti. Radovanović je izašao sam ispred Puharića koji je sjajnom obranom mrežu ostavio netaknutom. Momčad Zmaja potpuno zasluženo je osvojila tri boda, a da su njegovi igrači iskoristili još koju od izglednih šansi pobjeda je mogla biti i veća.

Osim uobičajeno dobrih Danijela i Damira Rašića trener Vitaić može biti zadovoljan i učinkom debitanta Bekavca te mladih Bokšića, Dedića i Vuletića.