PIONIRI I KADETI ZMAJA – Osvojili po bod u Crnom

U 16. kolu 1. NL Središta Split pioniri i kadeti Zmaja gostovali su u zadarskom prigradskom naselju Crno i protiv domaćeg Dalmatinca osvojili su po jedan bod. Pioniri Dalmatinca protiv svojih vršnjaka iz Makarske imali su vodstvo od 2:0, a u 52. minuti pogotkom Ledića Zmaj je smanjio na 2:1. U posljednjoj minuti utakmice Alilović je poentirao za konačnih 2:2 i tako donio veliko slavlje svojim suigračima i s ...

LJUBICI LONČAR U SPOMEN – Generacije Makarana učila je prirodu i domaćinstvo, a obitelj i Hrvatska bili su joj ostvareni snovi

Ljubica Lončar, rođ. Milić, posljednji put je usnula 7. travnja, i u 95. godini života na svoj posljednji put otišla kao sretna osoba. Radila je posao koji je voljela. Generacije makarskih osnovnoškolaca pamtit će je kao nastavnicu prirode i domaćinstva, koja je puno tražila, ali i davala. Učila ih je svemu onome što su humane vrijednosti, kako oblikovati život sačinjen od malih stvari i protkati ih srećom. ...