FUTSAL Novo vrijeme Apfel ponovno na vrhu

1. HMNL – 8. kolo

Nakon odigranog 8. kola Prve HMNL Novo vrijeme Apfel se vratilo na vrh ljestvice, iako imaju utakmicu manje od svojih rivala radi nastupa u Ligi prvaka drugoplasiranoj Crnici bježe dva boda. Makarani su u derbiju kola savladali Olmissum s 2:0 i tako im uzvratili za poraz u kupu, a zanimljivo je napomenuti da su igrači Tomislava Horvata pogotke postizali na isteku prvog i drugog poluvremena. Iako se nisu došli braniti već nadigravati gosti su još dobro i prošli jer im je vratar Bilandžić u 5. minuti obranio kazneni udarac koji je izveo Bajrušović. Vrgorac je u završnici susreta u dvorani junaka Domovinskog rata Davora Jovića uspio izboriti remi. Dubrovački Square je u 9. minuti imao prednost od 0:2, a tim se rezultatom otišlo na odmor. Jelavić u 32. vraća domaće u igru pogotkom za 2:3, a Pele goste ponovo odvodi na + 2. „Nebeskoplavi“ se nisu predavali, na asistenciju Jelavića Sesar smanjuje na 3:4, samo 11. sekundi prije kraja vodeći strijelac lige i kapetan Vrgorca Martinac zabija za konačnih 4:4. Kolo prije kraja prvog dijela prvenstva Vrgorac je ostvario samo dvije pobjede, a to je ispod očekivanja od momčadi koja je prošlo prvenstvo završila na drugom mjestu. Za domaće su nakon duge stanke zbog ozljede zaigrali reprezentativci Josip Suton i Toni Jelavić koji bi u nastavku prvenstva trebali poboljšati igru u rezultate kluba koji bi po svemu trebao izboriti završnicu doigravanja. Pred 1 000 gledatelja u SD Dražen Petrović Split je protiv domaćeg Futsal Dinama tri puta bio u vodstvo, to međutim igračima Tea Strunje nije bilo dovoljno da dođu do pozitivnog rezultata. Jedan od najuspješnijih hrvatskih malonogometnih klubova tako se našao u nezavidnoj situaciji, Split je na samom dnu prvenstvene tablice i kolo uoči zimske stanke ima samo dva osvojena boda. Crnica je slavila na gostovanju kod Alumnusa, sastav Mladena Perice poveo je već u prvoj minuti. Do sredine prvog poluvremena Šibenčani su imali visoku prednost (0 : 3), a do pobjede su na koncu došli pogotkom Radića u zadnjoj minuti dvoboja. Universitas i Uspinjača Gimka u Splitu su odigrali bez pogodaka, trebalo bi se zaista vratiti u prošlost i vidjeti kad je zadnji prvoligaški susret završio 0 : 0.

Novo vrijeme Apfel – Olmissum 2 : 0, Vrgorac – Square 4 : 4, Futsal Dinamo – Split 5 : 4, Alumnus – Crnica 3 : 4, Universitas – Uspinjača Gimka 0 : 0

Novo vrijeme Apfel 18, Crnica 16, Olmissum 15, Square 14, Futsal Dinamo 11, Alumnus 10, Universitas 10, Vrgorac 8, Uspinjača Gimka 6, Split 2

Novo vrijeme Apfel u srijedu 11. prosinca u Makarskoj dočekuje Square u zaostaloj utakmici, zadnje kolo prvog dijela prvenstva Makarani igraju u Splitu 14. prosinca protiv istoimenog domaćina.