Liga za poredak od 7-12 mjesta, 16. kolo

Medveščak – Galeb MR     18   :   11   (4:3, 4:4. 6:0, 4:4)

Medveščak: Jukić, Fabris, Cvalinger, Lovrić 3, Buconić 6, Denoble 3, Sirovac 2, Lipaj 1, Škiljić 1, Lipej 2.

Trenere: Ivan Rukavina.

Galeb MR: Podrug, Kaleb 5, Ledić, Kuzmanić 1, Vukić 3, Sumić, Žilić, Rašić 1, Glibo, Stojanac, Kapović.

Trener: Milovan Čović.

U zadnjem ovosezonskom nastupu u Triglav A-2 vaterpolo ligi vaterpolisti makarskog Galeba gostovali su u Zagrebu i doživjeli uvjerljiv poraz od Medveščaka. Prva dionica igre protekla je u laganoj nadmoći domaćih igrača, a završila je rezultatom 4:3 u korist Medveščaka. Druga četvrtina bila je potpuno izjednačena i okončana je neriješenim rezultatom (4:4), a na odmor se otišlo minimalnim vodstvom igrača Ivana Rukavine od 8:7. Početkom nastavka domaći su prebacili u brzinu više i nakon završetka treće četvrtine vidjelo se da utakmica ide na njihovu stranu. Do kraja susreta treneri jednih i drugih dali su priliku igrati svim raspoloživim igračima, a svi oni su pokazali da se i na njih može računati.

Nakon završetka Triglav lige igrat će se Prvenstvo Hrvatske u vaterpolu za sezonu 2019/20 godinu. Pored Juga, Mladosti, Jadrana, Mornara, Primorja, POŠK-a, Medveščaka, Zadra 1952 i Galeb Mr izborio je nastup na državnom prvenstvu. U prvom kolu Makarani za protivnika imaju najtrofejniju momčad Hrvatske dubrovački Jug. Prva utakmica igrat će se u Makarskoj a uzvratna u Dubrovniku. Ukoliko, a teško je povjerovati da će nadmašiti Jug, Makarani će imati još jednu priliku za proći na završnicu prvenstva, u tom slučaju protivnik bi im bio jedan od splitskih klubova (Jadran, Mornar).

U sljedećoj sezoni u grupi A-1 regionalne lige igrat će 12 umjesto dosadašnjih 10 klubova, pa tako oba prvoplasirane momčadi A-2 lige (Radnički, Solaris) od iduće sezone će igrati u A-1 ligi.

Cattaro – Zemun 12 : 9, Medveščak – Galeb MR 18 : 11, Zadar 1952 – Triglav 6 : 9

Konačni poredak .

Liga od 1 – 6 mjesta:

Radnički 46, Solaris 43, Primorje EB 36, Nais 25, Vojvodina 24, POŠK 21.

Poredak od 7 – 12 mjesta: Zemun 25, Galeb MR 24, Medveščak 14, Zadar 1952 12, Catarro 10, Triglav 4.