POLUFINALE PLAY – OFFA 1. HMNL Velikim preokretom Novo vrijeme Apfel izborilo finale

Novo vrijeme Apfel – Sguare 5 : 2 (0 : 2)
Makarska. Dvorana na GSC-u. Gledatelja: -
Suci: Sendi Soldatić (Potpićan) i Krešimir Grgurović (Sibinj).
Strijelci: 0:1 Kuraja (3. ), 0:2 Cvjetković (20. ), 1:2 Osredkar (22. ), 2:2 Pulinho (23. ), 3:2 Osredkar (33 ), 4:2 Lucas (38 ), 5:2 Lucas (39. ).
Novo vrijeme Apfel: Bašković, Vuković, Lasić, Pulinho, Lucas, Pašalić, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Musinov, Horvath, Babić, Herceg.
Square: Turk, Zrilić, Džanković, Cvjetković, Kuraja, Micevski, Konsuo, Nebergoj, Đuraš, Pele, Hrkač, Daničić, Primić.
Igrač utakmice: Igor Osredkar (Novo vrijeme Apfel)
Dubrovčani su šokirali Novo vrijeme Apfel u 3. minuti kada je Konsuo zabio za početnu prednost gostiju. Babić je u 6. minuti naciljao vratnicu gostiju, a udarac Cvjetkovića u 12. obranio je domaći vratar Bašković. U 15. minuti udarac Pulinha obranio je Turk, odbijenu loptu prihvaća Kazazić i trese gredu „gospara“. Tri minute potom i Osredkar cilja gredu gostiju. Cvjetković je u 20. minuti podebljao prednost gostiju kada je poentirao za 0:2. Pred odlazak na odmor domaći su napravili šesti prekršaj, iz kaznenog udarca s 10 metara udarac Micevskog ukrotio je Bašković. Početak nastavka u potpunosti je pripao igračima Tea Strunje koji su za samo dvije minute poravnali rezultat. Prvo je Osredkar iz neposredne blizine savladao Turka za 1:2, a solo akciju Pulinho je završio preciznim udarcem za 2:2. Minutu nakon toga Cvjetković je imao dobru priliku vratiti prednost svojoj momčadi, no umjesto mreže pogodio je gredu Baškovića. Revanširao mu se Pulinho u 28. minuti kada je izašao sam ispred vrata Squarea i uspio promašiti okvir nebranjenih vrata gostiju. Nakon pola sata igre Lucas se nije proslavio kada je bio neprecizan s 3-4 metra udaljenosti. A onda je u 33. minuti najbolji igrač utakmice Igor Osredkar pospremio loptu u mrežu Turka za potpuni preokret. Od 36. minute trener gostiju Frane Despotović igra s Kurajom u ulozi letećeg vratara, a takva igra nije mu donjela ništa dobra. Lucas je u 38. minuti bio precizan za 4:2 i dovodi Novo vrijeme pred vrata finala. Konačnih 5:2 uradak je Lucasa koji je u 39. minuti potopio sve nade gostiju u povoljan rezultat u polufinalu doigravanja, a svoju momčad odveo u očekivano finale. Makarani se u četvrtak 16. srpnja u velikom finalu sastaju na domaćem terenu s Olmissuom iz Omiša, a ako zaigraju kao u drugom poluvremenu sinošnje utakmice imat će veliku priliku da treću godinu za redom postanu futsal prvaci Hrvatske.