PRIPREMNA NOGOMETNA UTAKMICA Zmaj i Jadran LP remizirali (video)

ZMAJ   -   Jadran LP   1   :   1     (0 : 0)

Strijelci: 0:1 Marić (48.), 1:1 Danijel Rašić (88.).

Zmaj: Brkulj, Mornar, Šalinović, Lozina, Damir Rašić, Serdarević, Kovačić, Erjauc, Bubalo, Danijel Rašić, Rudelj (još su igrali: Tomaš, Vuksan, Božić, Gojak, Gilić, Radić).

Trener: Stipe Matešan.

Jadran LP: Čagalj, Raić, Kalfić, Krstičević, Kordić, Paponja, Nikolac, Krešić, Marić, Musulin, Romić (još su igrali: Primorac, Zelić, Lovrić, Antunović, Juračić, Šumelj, Dulaj).

Trener: Mario Oršulić.

Trećeligaši Zmaj i Jadran LP odigrali su pripremnu utakmicu u Makarskoj, a nakon njenog kraja pobjednika nije bilo. Za domaću momčad prve minute odigrali su Mornar, Kovačić i Bubala, a po prikazanom na terenu mogli bi biti od velike pomoći treneru Zmaja Stipi Matešanu. Utakmicu su bolje otvorili gosti, Brkulj je u 5. minuti sjajnom obranom zaustavio udarac Krešića s desetak metara. Nakon petnaestak minuta igre Zmaj je uspostavio ravnoteže na terenu i od tada se uglavnom igralo po sredini terena. Prvu prigodu za domaće imao je Bubalo u 26. minuti, a njegov udarac zaustavio je vratar gostiju Čagalj. U nastavku se igralo brže i kvalitetnije, a gosti iz Ploča do prednosti su došli u 48. minuti. Spretni Marić najbolje se snašao u kaznenom prostoru domaćih i s desetak metara zabio za 0:1. Pločani ozbiljno prijete i u 59. minuti, no udarac Krešića Brkulj izbacuje u korner. Makarani su imali sreće u 65. minuti, Kalfić se našao sam ispred njihovih praznih vrata, a umjesto mreže pogodio je vratnicu domaćih. Igrači Stipe Matešana bili su blizu poravnanja rezultata u 79. minuti, ali je šut Radića zaustavio vratar gostiju Čagalj. Pred kraj utakmice domaći su došli do izjednačenja, nakon udarca iz kuta lopta dolazi do Danijela Rašića koji ju sa lijevog boka zakucava u mrežu nemoćnog Čaglja. Iako su gosti imali blagu nadmoć na terenu konačnih 1:1 najpravedniji je ishod ove utakmice.