GOLIJADA NA GSC-u Zmaj zabio osam pogodaka

Zmaj – Župa dubrovačka   8 : 1   (4 : 1)

Makarska. Igralište na GSC-u. Bez gledatelja.

Sudac: Ante Znaor (Imotski).

Strijelci: 0:1 Kajba (3. , 11 m), 1:1 Bubalo (14. ), 2:1 Bubalo (20 ), 3:1 Bubalo (23. ), 4:1 Kovačić (42. ), 5:1 Pavlinović (50. ), 6:1 Danijel Rašić (54. ), 7:1 Lozina (67. ), 8:1 Rudelj (76. ).

Zmaj: Brkulj, Šalinović, Tomas, Mornar, Bauk, Danijel Rašić, Pavlinović, Erjauc, Kovačić, Tomaš, Bubalo (još su igrali: Novak, Damir Rašić, Serdarević, Rudelj, Lozina, Vuksan). Trener: Stipe Matešan.

Župa dubrovačka: Sarić, Šutalo, A. Milić, Žarak, Lonza, Prkut, Papić, Sentić, Lekaj, Kajba, Penić (još su igrali: Dabo, Milić, Zvono, Jovanović). Trener: Josip Papić.

Pripremni ogled trećeligaša Zmaja i četvrtoligaša Župe dubrovačke pripao je u svim segmentima igre domćoj momčadi. Podatak da se mreža gostiju tresla osam puta sam po sebi govori u kojem je smjeru išla utakmica. Na samom početku utaklmice Župljani su došli do prednosti, nakon udarca iz kuta Mornar je igrao rukom u svom kaznenom prostoru i sudac Znaor opravdano je pokazao na bijelu točku. Precizan s 11 metara bio je veteran Kajba koji donosi prednost gostima. Odmah potom Zmaj je mogao do poravnanja, no Tomaš je bio neprecizan. Na ubačaj Šalinovića Bubalo glavom u 14. minuti zabija za 1:1 i postiže svoj prvi pogodak u dresu Makarana. Ponovo je Šalinović u 20. minuti bio asistent, a Bubalo strijelac za vodstvo domaćih. Dobru igru Bubalo je okrunio hat-trickom pogotkom u 23. minuti, a do odlaska na odmor među strijelce se upisao Kovačić za visokih 4:1. Zmaj je nastavio sa dobrom igrom i u nastavku utakmice, Bubalo je bio dodavač Pavlinoviću u 50. minuti za 5:1. I pored visoke prednosti igrači Stipe Matešana nastavili su s pritiskom i nakon lijepe akcije Danijel Rašić poentira za novo povećanje. Bubalo je u 58. minuti zatresao vratnicu gostiju, Lozina je glavom zakucao loptu u mrežu Sarića u 57. minuti. Konačnih 8:1 uradak je mladog Rudelja koji je i na ovoj utakmici pokazao da stručni stožer može računati na njega. Treneri Matešan i Papić dali su priliku igrati svim raspoloživim igračima, a svoju su bolje iskoristili domaći. Prvenstvo 3. HNL jug započima 29. kolovoza, Zmaj prvu utakmicu igra u Pločama protiv domaćeg Jadran LP.