VATERPOLSKO PRVENSTVO HRVATSKE – Galebaši slavili protiv POŠK-a

Galeb MR   -   POŠK         10   :   8   (2:2, 3:2, 2:2, 3:2)

Makarska. Bazen na GSC. Bez gledatelja.

Suci: Blašković (Dubrovnik) i Rončević (Šibenik).

Galeb MR: Podrug (18. obrana), Rašić, Miočević, Kuzmanić 4, Ledić, Vukić 2, Vidopivec 1, Marinović 1, Antonijević 2, Šarić, Andrijašević, Popović, Topić, Ravlić. Trener: Milovan Čović.

POŠK: Jurić, Tiozzo, Kapović, Bućan Barbarić 2, Žurić, Prižmić 1, Elez, Buzov 1, M. Divković 2, Glibo, Borovičić Kurir 1, Sunara (10. obrana), Tonković 1. Trener: Mirsad Zajmović.

Peterci: Galeb MR 2 – 3, POŠK –

Igrač više: Galeb MR 3 – 9, POŠK 2 – 8

Vaterpolisti makarskog Galeba u 3. kolu prvenstva Hrvaske ostvarili su prvu ovosezonsku pobjedu, u derbiju začelja savladali su POŠK iz Splita s 2 pogotka razlike. Od početka susreta igralo se gol za gol, domaće je u početno vodstvo doveo Antonijević. A nakon što su Splićani poravnali rezultat Vukić donosi novu prednost Galebu. Početkom 2. četvrtine gosti preokreću rezultat u svoju korist, a mladi Vidopivec poravnava na 3:3. Vukić donosi novi preokret, pa se na odmor otišlo minimalnim vodstvom igrača Milovana Čovića (5:4). Treća dionica igre bila je preslika prve, a rezultat je također bio isti (2:2), pa je rezultat i dalje bio otvoren. Zahvaljujući vrlo dobrom Anti Kuzmaniću koji je od svoja 4 pogotka dva postigao u posljednjim minutama i tako presudio pobjednika. Galebu je s tri osvojena boda pobjegao sa začelja ljestvice dok će POŠK na osvajanje prvih bodova mora i dalje čekati.

Jadran – Jug AO   8 : 11, Mornar BS – Medveščak 16 : 9, Galeb MR – POŠK 10 : 8, Solaris – Zadar 21 : 4, KPK – Primorje EB odgođeno, Mladost slobodna.

Poredak: Mornar Bs 9, Jadran 6, Primorje EB 6, Mladost 6, Jug AO 6, Solaris 3, KPK 3, Galeb MR 3, Medveščak 0, POŠK 0, Zadar 1952 0.