FUTSAL TEREN – Nikola Jelić najbolji svjetski sudac, Hrvatska savladala Albaniju

Hrvatski malonogometni sudac Nikola Jelić proglašen je najboljim sucem svijeta u 2020. godini od strane renomiranog futsal portala www.planetfutsal.com. Riječ je o tradicionalnoj godišnjoj nagradi spomenutog portala koju je Jelić već osvojio prije dvije godine. Spomenutu nagradu još su osvajali hrvatski suci Saša Tomić i Danijel Janošević. Proglašenje Nikole Jelića najboljim sucem svijeta je priznanje za hrvatski futsal i sudačku komisiju HNS-a, te potvrda dobrog rada sa sucima u hrvatskom futsalu. Jelić je u utrci za najboljeg suca premoćno slavio ispred Ruskinje Irine Velikanove i Danijela Matkovića iz Švicarske. Nikola Jelić često je dijelio pravdu u makarskoj dvorani na GSC-u, a njegovom arbitražom u većini slučaja bili su zadovoljni domaći i gosti.
Malonogometna reprezentacija Hrvatske upisala je tri boda na otvaranju kvalifikacija za nastup na Euru 2022. u Nizozemskoj. Očekivana pobjeda protiv Albanije (4:1) došla je nakon velike dominacije pod ravnanjem novog izabranika Marinka Mavrovića. Jednosmjerna utakmica ipak je imala dozu neizvjesnosti jer je Albanija rano povela, te je uspješno odolijevala napadima naše vrste do završnice prvog poluvremena Marinovića i Perišića preokrenula rezultat. U nastavku su „mini vatreni“ pleli mrežu oko gostujućeg vratara Da Silve, a konačno rješenje stiglo je u 31. minuti kada je Marinović zabio za 3:1. Konačnih 4:1 uradak je je raspoloženog Matoševića, a bio je to ujedno znak da je ovoj priči kraj. Drugu kvalifikacijsku utakmicu Hrvatska igra protiv Danske u subotu (30. siječnja) u Aarhusu.
Prijelazni rok još traje nekoliko dana, a u dosadašnjem dijelu najveći transfer napravila je Crnica dovođenjem srpskog reprezentativca Nikole Matijevića. Riječ je o srpskom internacionalcu koji je u svojoj karijeri osvojio pet titula prvaka Srbije. Kako se neslužbeno doznaje, ovo neće biti jedino pojačanje Crnice u ovom prijelaznom roku, a dolaskom Matijevića Šibenčani pokazuju kako ove sezone ciljaju na titulu prvaka. Glavnim kandidatima za naslov Olmissumu i Novo vrijeme Apfelu tako se pridružila i momčad Mladena Perice-Štrle.