Novo vrijeme Apfel   -   Osijek Kelme     2 : 2     (0 : 1)

Suci: Mateo Šimunov (Zadar) i Goran Duvnjak (Solin).

Strijelci: 0 : 1 De Lima (10.), 1 : 1 Kazazić (26.), 2 : 2 Šalaj (40.).

Najbolji igrač: Josip Šalaj (Osijek Kelme).

Novo vrijeme Apfel: Bašković, Jelavić, Osredkar, Brkić, Horvath, Vuković, Sokol, Bajrušović, Pašalić, Lasić, Rodrigo, Lasić, J. Herceg, K. Herceg.

Osijek Kelme: Živković, Mijić, Šalaj, Pandurević, Dakić, Petrušić, Balić, Ćosić, De Lima, Čuman.

Fenjeraš iz Osijeka priredio je prvorazredno iznenađenje na gostovanju u Makarskoj odigravši neodlučno s velikim favoritom Novim vremenom Apfelom.

Domaćini su igrali bez Bajrušovića, Pulinha i Rodriga, ali to se pokazalo kao veliki nedostatak momčadi Tea Strunje. Makarani su od početka dvoboja krenuli napadački, Jelavić već u 1. minuti trese desnu vratnicu Živkovića. Pokušaj Horvata u 3. zaustavio je vratar gostiju, dvije minute potom iskazao se Bašković obranivši snažan udarac Šalaja. Na dodavanje Sokola Osredkar u 9. minuti s 3-4 metra ne pogađa prazna vrata Osječana. Kazna je stigla minutu iza toga kada je De Lima s 5-6 metara pospremio loptu u mrežu domaćih, a koji su bili blizu poravnanja u 12. minuti, no udarac Brkića odsjeo je na gredi Živkovića. Golman domaći Bašković sjajnom obranom u 14. minuti ne dopušta borbenim gostima da podebljaju prednost. U zadnjim trenucima prvog poluvremena Jelavić po drugi put pogađa vratnicu nemoćnog Živkovića, na odmor se tako otišlo iznenađujućim vodstvom gostiju od 0:1.

Početkom nastavka pokušaj Horvatha zaustavio je Živković, a okvir vrata spasio je igrače Saše Voldina u 22. minuti. Novo vrijeme je poravnalo rezultat u 26. minuti, nakon udarca iz kuta kojeg je izveo Osredkar Kazazić je prizemnim udarcem s desetak metara savladao Živkovića za 1:1. Nakon pola sata igre dolazi do potpunog preokreta, na dodavanje Jelavića s desnog boka Osredkar je zabio za 2:1. Od 32. minute trener gostiju preuzima potpuni rizik igrajući sa De Limom kao letećim vratarom. Takva igra donijela je gostima poravnanje rezultata 30 sekundi prije kraja utakmice. Asistent je bio Mijić, a Šalaj strijelac za konačnih 2 : 2.

Osječani su nakon poraza na domaćem terenu u prošlom kolu osvojili važan bod koji će im itekako dobro doći u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu. Makarani ne mogu biti zadovoljni neriješenim ishodom jer im je Olmissum ponovo pobjegao na 3 boda prednosti.