FUTSAL TABLICA – Olmissum potvrdio prvo mjesto uoči doigravanja

Odigrane su utakmice 15. kola Prve HMNL. Omišani su potvrdili prvo mjesto uoči doigravanje dok će Osječani teško izboriti opstanak. Splitski „studenti“ pružili su snažan otpor vodećem Olmissumu u susjedskom derbiju, ali su ostali praznih ruku. Splićani tako moraju loviti još pokoji bod kako bi osigurali opstanak u ligi. Cijeli susret na splitskim Gripama odigran je u visokom ritmu s čvrstim obranama koje su počele ozbiljnije propuštati tek u nastavku utakmice. Iako su gusari s Cetine u 37. minuti imali prednost od 2:4 domaći se nisu predavali, Šuljić je u 39. smanjio na 3:4, no za više od toga nije bilo vremena. Osječani nikako da uzmu pun plijen koji im je ponovo izmakao na domaćem parketu. Protiv Crnice domaći su čak četiri puta imali prednost, a na kraju su morali spašavati bod. U uzbudljivim zadnjim sekundama domaći su pogodili gredu Šibenčana, a desetak sekundi prije kraja osječki vratar Živković obranio je deseterac Subotića. Novi, već sedmi remi i dalje je ostavio prvoligaša sa Drave prikovane na zadnje mjesto.

Makarani su boljom igrom u nastavku s visokih 5:2 savladali najugodnije iznenađenje prvenstva Alumnus Sesvete. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 1:1 u nastavku su igrači Tea Strunje preokrenuli rezultat i pogodcima Osredkara i Sokola došli do prednosti od 3:1. Razigrani Horvat povećao je na 4:1, a nakon što je Zonjić smanjio na 4:2 Horvath je s dvadesetak metara zabio za konačnih 5:2. Dubrovački Square ne zna za pobjedu u 2021. godini, a posljednju su ostvarili još 2020. u Gospinu polju protiv Crnice. Nakon toga tri su puta odigrali neriješeno, a četiri su utakmice izgubili. Susret protiv Uspinjače Gimke bio im je izuzetno važan kao i gostima, vratar Squarea Zoran Primić imao je pet, šest vrhunskih intervencija i najzaslužniji je što je bod ostao u Dubrovniku. Square je s pravom bio nezadovoljan odlukama suca Eda Vulića koji je propustio u 18. minuti dosuditi očigledni kazneni udarac u njihovu korist. Poslije vrlo dobre i efikasne igre Futsal Dinamo je u dvoboju s Vrgorcem slavio sa visokih 6:0 i tako zadržao treće mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Prvo poluvrijeme još je i bilo neizvjesno, dok je drugo proteklo u potpunoj dominaciji zagrebačkih „modrih“. Kod domaćih najbolji je bio Kristijan Čekol koji je u tri navrata tresao mrežu „nebesko-plavih“ iz Tinova grada. U ovom kolu postignuto je čak 36 pogodaka i prava je šteta što se igralo bez gledatelja koji bi sigurno uživali u atraktivnim potezima i efektnim golovima.

Universitas _ Olmissum 3 : 4, Osijek Kelme – Crnica 6 : 6, Novo vrijeme Apfel – Alumnus 5 : 2, Square – Uspinjača Gimka 2 : 2, Futsal Dinamo – Vrgorac 6 : 0

Olmissum 37, Novo vrijeme Apfel 28, Futsal Dinamo 26, Crnica 24, Alumnus 20, Square 18, Universitas 17, Vrgorac 17, Uspinjača 14, Osijek Kelme 10