TREĆA HNL- JUG Vodećem trojcu samo bod, Vodicama ponovo fenjer

U 22. kolu 3. HNL-Jug domaće momčadi osvojile su 15, a gostujuće samo 3 boda. Vodeći Jadran Lp nije uspio osvojiti sva tri boda u Posedarju, a po viđenom na terenu nerješen rezultat je najpravedniji. Pločani su i sa remijem povećali prednost na vrhu ljestvice zahvaljujući porazima svojih pratitelja. Dubrovčani su odigrali dobru utakmicu protiv drugoplasiranog Neretvanca i zasluženo slavili. Nakon 164 dana bez pobjede GOŠK Dubrovnik je pobijedio s kojom nije više posljednja momčad na ljestvici. Klišani su do pobjede došli kao domaćin u Sinju nad dobrim sastavom Hrvaca, a pogotke su postigli početkom prvog i drugog poluvremena. Hrvace porazom pomalo gube korak za vodećim Jadranom, a Uskok se pobjedom probio na peto mjesto tablice. U Biogradu su Primorac i Zmaj odigrali odigrali borbenu i neizvjesnu utakmicu, a s osvojenim bodom gosti mogu biti zadovoljniji. Makarani su u finišu utakmice imali dva igrača manje i negativan rezultat, a onda su se u sudačkoj nadoknadi svi preselili pred vrata domaćih. Božić je pogodio mrežu domaćeg vratara Stojanova samo nekoliko sekundi prije zadnjeg sučevog zvižduka za veliko slavlje igrača Darka Vlatkovića. Zagora je pobjedom na domaćem terenu ostala u vrhu ljestvice, a oba pogotka postigli su u prvom poluvremenu. Vodice i Split odigrali su bez pobjednika, a s osvojenim bodom zadovoljni nisu ni jedni ni drugi, Sloga je u Mravincima upisala treću pobjedu za redom i tako pobjegla iz zone ispadanja. Nakon punih 10 kola Zmaj je u Blatu su osjetili slast pobjede, a u nastavku prvenstva svaka utakmica bit će im kvalifikacijska.

Hrvatski vitez – Jadran LP 1 : 1, GOŠK Dubrovnik 1919 – Neretvanac 2 : 1, Uskok – Hrvace 2 : 1, Primorac – Zmaj M 1 : 1, Zagora – Neretva 2 : 0, Vodice – Split 2 : 2, Sloga – Kamen 2 : 0, Zmaj B – OSK 4 : 1, Urania – slobodna

Jadran Lp 40, Neretvanac 38, Hrvace 36, Zagora 35, Uskok 31, Zmaj M (-1) 30, Urania 29, Split 28, OSK 27, Sloga 27, Primorac 26, Kamen 26, Hrvatski vitez 25, Nertetva 24, Zmaj B 23, GOŠK Dubrovnik 21, Vodice 20