REMI U DERBIJU DALMACIJE – Cicijelj postigao četiri, a Marović i Lukić po tri pogotka

Treća HNL-Jug, 26. kolo

Derbi kola odigran je na Klisu, a domaći Uskok i vodeći Jadran LP podijelili su bodove. Gostima iz Ploča pripalo je prvo a domaćinu drugo poluvrijeme, a s konačnih 1:1 zadovoljni mogu biti jedni i drugi. Na opuzenskoj Podvornici Neretvanac nastavlja sa pobjedama i ostaje prvi pratitelj lidera iz Ploča, protiv OSK-a istaknuo se mladi Lukić koji je u tri navrata tresao mrežu vratara gostiju Markulina. Split se nakon pobjede nad Uranijom u Baškoj Vodi probio na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice, a nada za plasman u Drugu HNL još je živa. Najbolji igrač kluba iz Parka mladeži bio je Krešimir Luetić koji je bio asistent za oba pogotka, domaćinu je nedostajalo nekoliko ključnih igrača (Jurendić, Vekić, Baturina) pa je tako gostima uspjeh bio olakšan. Zmajevi su na Blatu podijelili bodove, ali to je domaćem bilo ravno porazu. Iako u idućim kolima imaju nešto lakše suparnike Blaćani će teško izboriti opstanak u ligi. Makarski Zmaj s bodom se vratio u Makarsku, a treba napomenuti da u 35. minuti njihov igrač Kovačić nije uspio realizirati kazneni udarac. Dubrovčani su na Lapadu visoko porazili Kamen iz Ivanbegovine, a junak susreta bio je raspoloženi Baldo Cicijelj koji je postigao sva četiri pogotka za „gospare“. U Posedarju je Hrvatski vitez pokazao tko je najbolji u Zadarskoj županiji, s visokih 3:0 savladali su Primorac iz Biograda. Posedarci su pobjegli iz zone ispadanja, Biograđani u zadnjih nekoliko kola igraju loše i uz Zmaj iz Blata i Neretvu najozbiljniji su kandidati za niži rang. Vodice su serijom dobrih rezultata izbile na 14, mjesto, a na Račicama Neretva nije imala nikakvih izgleda. Igrači Zagore doživjeli su brodolom u Mravincima, a raspoloženi Marović bio je efikasan i na ovoj utakmici. Sloga je polusezonu završila na dnu tablice, a dobrim igrama u nastavku prvenstva izbila je na šesto mjesto. Zagori je očito odmah potreban remont, a bez njega bi mogla završiti u donjem dijelu poretka.

Uskok  -  Jadran LP  1 : 1,  Neretvanac  -  OSK  4 : 1,  Urania  -  Split  0 : 2,  Zmaj B  -  Zmaj M  1 : 1,  GOŠK Dubrovnik 1919  -  Kamen  4 : 1,  Hrvatski vitez  -  Primorac  3 : 0,  Vodice  -  Neretva  3 : 0,  Sloga  -  Zagora  4 : 0. Slobodne su bile Hrvace.

Jadran LP  47,  Neretvanac  44,  Hrvace  39,  Split  37,  Sloga  36,  Uskok  36, Zagora  36,  Zmaj M (-1)  35,  Urania  33,  Hrvatski vitez  32,  OSK  31,  GOŠK Dubrovnik  30,  Kamen  30,  Vodice  30,  Neretva  28,  Primorac  27,  Zmaj B  24