TABLICA – Split poražen u Hrvacama, Jadran LP u Baškoj Vodi

Treća HNL – Jug, 28. kolo

Domaćim klubovima u 28. kolu 3. HNL-Jug pripalo je šest pobjeda, a gostujućima tri. Hrvace je s dva pogotka savladalo Split i s tri nova boda ponovo se probilo na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Andrić je bio strijelac za Hrvace u 25. i 75. minuti,a za goste je počasni pogodak postigao Primorac. Urania je na pogon Stipe Brnića po drugi put ove sezone porazila Jadran LP iz Ploča. Plavi s ušća Neretve bili su ravnopravni protivnik, Baškovođani su iskoristili svoje dvije prigode i zasluženo slavili. Utrka za prvo mjesto sada postaje zanimljivija, Neretvanac je na svojoj Podvornici savladao Kamen i približio se lideru na tri boda zaostatka. Ako u idućem kolu Ploče napuste neporaženi rastu im šanse za osvajanje titule. GOŠK Dubrovnik je nastavio seriju pobjeda na svom Lapadu, u posljednje tri utakmice postigli su 11 pogodaka i osvojili devet bodova. Zmaj je još jednom pokazao da je bezopasan izvan Makarske, a to najbolje potvrđuje podatak da su sve poraze doživjeli na gostujućim terenima.

- Čestitam GOŠK Dubrovniku na zasluženoj pobjedi. Ovu utakmicu već smo spremili u arhivu, izvukli pouke, a okrećemo se suboti i velikom derbiju s našim susjedima iz Baške Vode – kazao je trener Zmaja Darko Vlatković.

Velika borba vodila se u Vodicama između domaće momčadi i Primorca, gosti su pogodcima Kevina odnijeli sva tri boda u Biograd. Biograđanima je opstanak u ligi sve bliži, dok Vodice još ne spavaju mirno. Tri boda ostala su podno kliške tvrđave, rijetki su oni koji su se osladili bodovima na Klisu. Uskoci su poveli u 18. minuti preko Božinovića, a dvojbe oko pobjednika ovog dvoboja uklonio je Zvonimir Teklić kada je u 56. minuti iz drugog pokušaja savladao vratara Neretve Ivanovića. Ako i sljedeće sezone budu igrali na trećeligaškom jugu Metkovce čeka veliki remont. Zagora je kupila kartu Zmaju iz Blata za povratak u Županijsku ligu, trećeligaška priča Blaćana po svemu sudeći bliži se kraju. Zanimljivu utakmicu, u kojoj je sudac Dugandžić bio u središtu pozornosti odigrali su Sloga i Hrvatski vitez u Mravincima, već u prvoj minuti domaći su doživjeli šok kada im je isključen vratar Šolić. U 10. minuti gosti su igrali rukom u svom kaznenom prostoru, a iz kaznenog udarca Marović je pucao pored vrata Ivančića. U 33. minuti igrači Sloge doživjeli su još veći šok kada je Torbarina udarcem s 11 metara doveo Posedarce u vodstvo. Slogaši nisu izdržali cijelu utakmicu s 10 igrača i nakon više od šest mjeseci doživjeli su poraz na igralištu Glavica.

Hrvace – Split 2 : 1, Urania – Jadran LP 2 : 0, Neretvanac – Kamen 2 : 0, GOŠK Dubrovnik 1919 – Zmaj M 4 : 1, Vodice – Primorac B 1 : 2, Uskok – Neretva 3 : 0, Zmaj B – Zagora 0 : 1, Sloga – Hrvatski vitez 1 : 3 .   OSK je bio slobodan.

Jadran LP 50, Neretvanac 47, Hrvace 42, Split 40, Zagora 40, Uskok 39, Urania 39, Zmaj M (-1) 38, Sloga 36, Hrvatski vitez 35, OSK 34, Primorac B 33, GOŠK Dubrovnik 33, Vodice 31, Neretva 31, Kamen 30, Zmaj B 24