REKORDAN BROJ NATJECATELJA NA MEMORIJALU TONĆI SKENDER – Regata okupila 400 veslača

Veslački klub Biokovo bio je domaćin i organizator 3. kup regate veslačkog saveza Dalmacije Memorijal Tonći Skender u Makarskoj. Regata je okupila rekordan broj veslača iz svih klubova Dalmacije, njih preko 400. Bila je ovo najmasovnija regata u dosadašnjem djelu sezone, VK Biokovo slavi stoti rođendan pa je natjecanje bilo organizirano na još većem nivou nego godinama prije, a uz pridržavanje svih epidemioloških mjera Stožera civilne zaštite HZJZ. Veslači Biokova ostvarili su vrhunske rezultate, najbolje u ovoj sezoni osvojivši ukupno 14 medalja, a od toga 5 zlatnih, 3 srebrene i 6 brončanih. Uz to pripao im je pehar ukupnog pobjednika u kategoriji mlađih juniora.

Rezultatima su se istaknuli:

Ivan Talaja samac mlađih juniora – 1. mjesto

Helena Glavina samac mlađih juniorki – 1. mjesto

Toni Andrijašević, Marko Brkušić, Davor Škrabić i Jure Čović četverac mlađih juniora – 1. mjesto

Lovre Lukinović i Niko Čulav dvojac mlađih juniora – 1. mjesto

Marko Vrančić i Stipe Ursić dvojac mlađih kadeta – 1. mjesto

Druga mjesta osvojili su: Roko Šarić i Antonio Siciliani dvojac mlađih kadeta, Ela Čović i Lana Strman dvojac kadetkinja, Bože Šuta samac kadeta

Treća mjesta pripala su: Nevenu Čulavu samac mlađih juniora, Luki Srziću samac mlađih kadeta, Ani Erceg samac mlađih kadetkinja, Viti Granić i Luciji Lendić dvojac mlađih kadetkinja, Ivani Roso i Moniki Dugandžić dvojac kadetkinja, Šimunu Babiću i Luki Glaviniću dvojac mlađih juniora.

Makarske veslače predvodio je njihov trener Luka Srzić.