Treća HNL-Jug, 30. kolo

Neretvanac   -   Zmaj        2   :   2      (1 : 0)

Opuzen. Igralište Podvornica. Bez gledatelja.

Sudac: Zvinimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćni suci. Čulina i Žilić.

Strijelci: 1:0 Bubalo (27), 1:1 Danijel Rašić (58.), 1:2 Kovačić (63.), 2:2 Deak (90.-KU).

Crveni karton: Miro Kovačić (Zmaj) u 72. minuti-druga opomena.

Najbolji igrač: Danijel Rašić (Zmaj).

Neretvanac: Perić, Mihaljević, Deak, Popić, Taslak, Krešić, Bubalo, Lukić, Stojčević, Bačić (od 69. Alonzo), Čepo. Trener: Goran Proleta.

Zmaj: Brkulj, Rudelj (od 85. Antunović), Gojak (od 69. Mravičić), Damir Rašić, Danijel Rašić, Šalinović, Božić, Tomaš (od 14. Mihalj), Kovačić, Omerović, Kirevski. Trener: Darko Vlatković.

Makarani su na Podvornici bolje utvorili utakmicu, a u 5. i 8. minuti iskazao se mladi vratara domaćih Perić. Tako je početak utakmice pokazao da će ovo biti otvoreni susret, a pogodak je „visio“ u zraku. Opuzenci su zaprijetili u 15. minuti preko Popića koji je odlično pucao, ali se velikom obranom iskazao vratar gostiju Brkulj. Potom je pokušao i Bačić, ali loptu u korner izbacuje Brkulj. Igrala se 27. minuta kada domaći dolaze do prednosti, asistent je bio mladi Ćepo, a strijelac Bubalo za 1:0. Pred odlazak na odmor Popićev pokušaj iz slobodnog udarca sjajnom obranom zaustavio je vratar Zmaja Brkulj. Nastavak susreta bolje otvaraju gosti, u 47. minuti imali su veliku prigodu, ali se rezultat nije mjenjao. Zmaj je u 58. minuti poravnao rezultat pogotkom Danijela Rašića. Potpuni preokret donio je Miro Kovačić koji iz volej udarcem zabija za 1:2. Nakon početnog šoka domaći su krenuli s potpunom ofenzivom prema vratima „crvenih“. Kada je u 72. minuti radi druge opomene isključen Kovačić donosi dodatnu dozu energije, a plavi su imali izglednu priliku kada je Popić u 79. minuti zatresao vratnicu gostiju. Bubalo i Lukić potom nisu bili precizni, a rezultat se nije mijenjao do 95. minute kada je sudac Sinovčić dosudio u najmanju ruku dvojbeni kazneni udarac za domaće. Kapetan Opuzenaca Dino Deak bio je precizan s 11 metara za konačnih 2:2.

Poslije završetka utakmice su bili zadovoljni izvedbom svojih igrača, a nešto nezadovoljniji bio je domaći Goran Proleta što se rezultata tiče.

Trener Zmaja Darko Vlatković – Odlična utakmica na Podvornici. Čestitke igračima obiju momčadi na prikazanom nogometu. Iako je rezultat pokazatelj stanja na terenu, ostaje žal za, u zadnjim sekundama utakmice propuštena tri boda. Na kraju sam zadovoljan bodom, a mom kolegi Proleti čestitam na prikazanoj igri. Još jednom naglašavam – danas izvanredni Neretvanci, izvrsni Zmaj. Zahvaljujem domaćinu na prekrasnom gostoprimstvu – naglasio je trener Makarana.