PRVI OVOSEZONSKI PORAZ ZMAJA NA DOMAĆEM TERENU – Hrvace slavile u Makarskoj

Zmaj M   -   Hrvace      0   :   1      (0 : 0)

Strijelac: 0:1 Grgat (73.).

Najbolji igrač: Pavao Vugdelija  (Hrvace).

Zmaj: Brkulj -, Lozina 6,5, Serdarević 6,5, Omerović 6,5, Tomaš 6 (od 46. Gojak 6,5), Šalinović 6 (od 87. Mravičić -), Rudelj 6 (od 87. Antunović -), Bauk 6,5, Kirevski 6 (od 58. Mihalj 5,5), Rašić 6,5, Božić 6. Trener: Darko Vlatković.

Hrvace: Vugdelija 8,5, Banić 7,5, Milinović 6,5, Čeko 7, Hrgović 6 (od 46. Grgat 7,5), Andrić 7 (od 90. Mateljan -), Ivanović 7, Ribičić 7 (od 67. L. Stefanović -), Udovičić 6,5 (od 77. T. Stefanović -), Plavša 7. Trener: Stipe Grčić.

Derbi susret 31. kola Treće HNL-Jug odigrali su u Makarskoj domaći Zmaj i Hrvace, a nakon niza od 13. utakmica bez poraza na domaćem terenu Makarani su doživjeli minimalan poraz. Bio je ovo istovremeno i dvoboj klubova koji su podnjeli zahtjev za igranje kvalifikacija i plasman u Drugu HNL, Hrvace su pobjedom bliže tom ostvarenju dok su izgledi Zmaja za to ostali minimalni.

Ovu tvrdu i borbenu utakmicu bolje su otvorili domaći koji su potisnuli goste u njihov kazneni prostor, ali većih opasnosti po vrata Hrvaca nije bilo. Nakon pola sata igre prijete gosti, no Hrgovićev udarac odlazi iznad grede Brkulja. Uzvratili su domaći preko Kirevskog čiji udarac iz blizine brani Vugdelija. Vratar gostiju istakao se u 43. minuti kada je sjajnom obranom nakon udarca Bauka sačuvao svoju mrežu netaknutom. Dvije minute potom prijeti brzonogi Ribičić, ali ni on nije bio precizan. Kako se mreže u prvih 45 minuta nisu tresle na odmor se otišlo neriješenim rezultatom. Početak nastavka donio je prvu priliku Zmaju, ali Omerović nije bio precizan. Veliku šansu imali su gosti u 50. minuti kada je Ribičić izbio sam ispred Brkulja i umjesto mreže zatresao vratnicu Brkulja. Drugi okršaj Bauka i Vugdelije vidjeli smo u 55. minuti, a vratar gostiju i ovaj put izlazi kao pobjednik .

Hrvace su u 73. minuti došle do prednosti, Andrić je ubacio za Grgata koji izmiče kontroli domaće obrane i sa desetak metara zabija za 0:1. Da gosti na vratima nisu imali sjajnog Vugdeliju Makarani su mogli u 77. minuti poravnati rezultat kada je Božić pucao sa 7-8 metara. Igrači Darka Vlatkovića preselili su igru pred vrata gostiju, ali u 80. minuti bilježimo još jednu veliku obranu Vugdelije nakon udarca Omerovića. U sudačkoj nadoknadi nakon brzog kontranapada u prilici se našao L. Stefanović, ni on nije bio precizan. Makarani su na kraju morali čestitati suparničkim igračima na pobjedi, iako po igri u većem djelu susreta tako nije moralo biti.

Darko Vlatković, trener Zmaja: „Kvalitetnu i neizvjesnu utakmicu odigrali smo protiv vrlo dobrih Hrvaca, mi nismo iskoristili ni jednu od brojnih prigoda dok gosti jednu svoju jesu. Čestitam Hrvacama na pobjedi, a mi se okrećemo novim utakmicama. U srijedu u Makarskoj igramo osminu finala kupa NS ŽSD sa Vinjanima, i dat ćemo priliku igrati onim igračima sa manjom minutažom i juniorima. U subotu gostujemo kod OSK-a u Otoku i želja nam je vratiti se na pobjednički kolosijek“.