GOLIJADA NA GOLIM BRDIMA – Zmaj osvojio bod u Otoku

Treća HNL- Jug, 32. kolo

OSK   -   Zmaj       3   :   3     (2 : 1)

Otok. Športski centar Gola Brda. Bez gledatelja.

Sudac: Renato Lacić (Split). Pomoćni suci: Sarić i Mijić.

Strijelci: 0:1 Danijel Rašić (5. -11 m), 1:1 Barač (10.), 2:1 Kuliš (28.), 2:2 Omerović (50.), 3:2 L. Bašić (74.), 3:3 Šalinović (90.).

OSK: Cvrlje, M. Bašić (od 58. L. Bašić), Matijašević, P. Bašić (od 72. Katić), Norac-Kevo, Tadić, Mihanović, Kuliš (od 86. Vuleta), Radman-Livaja, Vukušić (od 58. Romac), Barač. Trener: Zdravko Ćurković.

Zmaj: Brkulj, Rudelj, Gojak (od 46. Kirevski), Serdarević, Lozina, Damir Rašić, Danijel Rašić, Šalinović, Kovačić, Bazuk, Omerović. Trener: Darko Vlatković.

Neizvjesnu i kvalitetnu utakmicu odigrali su u Otoku domaći OSK i makarski Zmaj, a podjelom bodova zadovoljniji mogu biti gosti. Već u 5. minuti susreta Makarani su došli do prednosti, obrana domaćih prekršajem u svom kaznenom prostoru zaustavila je Rudelja. Sudac Lacić opravdano je pokazao na bijelu točku, precizan s 11 metara bio je kapetan Zmaja Danijel Rašić i doveo svoju momčad u vodstvo od 0:1. Stvari je na početak vratio Barač u 10. minuti kada se sam našao ispred Brkulja i zatresao njegovu mrežu za 1:1. OSK je preokrenuo rezultat u 28. minuti kada je Kuliš iskoristio propust obrane „crvenih“ i zabio za 2:1. Igračima Darka Vlatkovića pripao je početak drugog poluvremena, a rezultat su poravnali u 50. minuti. Omerović je pucao, a lopta se odbila od obrambenog bloka domaćih i završila iza leđa Cvrlje. Otočani dolaze po drugi put do prednosti u 74. minuti, džoker s klupe domaćih Luka Bašić poentira za 3:2. I kad je izgledalo, da će bodovi pripasti domaćoj momčadi ukazao se Ivan Šalinović i duboko u sudačkoj nadoknadi savladao vratara Cvrlju za konačnih 3:3.

Darko Vlatković trener Zmaja: – Vrlo dobra utakmica odigrana je u Otoku. S obzirom na tijek susreta zadovoljni smo bodom osvojenim u posljednjim sekundama utakmice. A to je na kraju i najrealniji ishod ovog pogodcima bogatog dvoboja.