ŠAH – Makarani pobjednici turnira u Metkoviću

Povodom 30. godišnjice osnivanja Zbora narodne garde u Metkoviću organiziran je Prvi pozivni turnir u šahu na kojem je nastupilo 30 igrača na 15 ploča, a uz sve propisane epidemiološke mjere ZJZ RH. Makarska je nastupila s 4 igrača na turniru na kojem se natjecalo najbolji šahisti iz Dalmacije i Hercegovine, a također i mladi i perspektivni igrači. Makarane je predvodio Srđan Zlobec te Ante Škrabić, Mijo Grbavac i mladi Ivan Rašić. Igralo se švicarskim sistemom-7 kola, a igralo se ubrzano, 10 minuta po igraču. Na kraju je ukupni pobjednik turnira bio Srđan Zlobec s 5,5 osvojenih bodova iz 7 nastupa i osvojio pobjednički pehar ovog turnira. U konkurenciji kadeta mladi (15) Ivan Rašić osvojio je pehar kao najbolji kadet. Dodijeljene su još nagrade za drugo i treće mjesto te nagrade za žene. Veteran pobjednik je Viskić, dok je Škrabić osvojio 3,5 boda a Mijo Grabovac 2,5 što je zadovoljavajući rezultat.