SPLIT ZAKOMPLICIRAO UTRKU ZA NASLOV – Zmaju bod u Otoku

Treća HNL – Jug, 31. kolo

Split je s 1:0 dobio derbi s Pločanima koji su se nadali tituli prvaka Treće HNL-Jug, a sada više ne ovise sami od sebe. Domaći su se novim bodovima probili na četvrto mjesto, a do željenog trećeg koje bi im donijelo igranje kvalifikacije za Drugu HNL još mogu stići. Plavi sa ušća Neretve igraju loše u gostima, zadnju pobjedu na gostujućem terenu nisu izborili još od 17. listopada prošle godine, a to znači da cijelo proljeće nisu slavili izvan Ploča. Nova pobjeda Neretvanca donjela je nadu Opuzencima kako mogu do naslova, a na tom putu potrebnne su im dvije pobjede u dva zadnja kola. Do pobjede nad Zagorom došli su pogodcima Mihaljevića i Bubala u drugom poluvremenu. Neretva je neočekivano slavila u Hrvacama i vrlo je blizu opstanku, promjena na klupi Metkovčana očito je donijela dobre rezultate. OSK i Zmaj podjelili su bodove na Golim Brdima, a to je i najpravedniji ishod ove kvalitetne utakmice. Kad je izgledalo da će sva tri boda ostati u Otoku Šalinović je uspio pogoditi mrežu Cvrlje u 3. minuti sudačke nadoknade. Zvonimir Teklić i ovoga je puta bio čovjek odluke na Klisu, iz kaznenog udarca u 82. minuti donio je veliko slavlje u redove domaćih. Bila je ovo ujedno i prva pobjeda Uskoka nad Slogom u trećeligaškim ogledima. Hrvatski vitez je prekinuo pobjednički niz GOŠK Dubrovnika, nakon sedam kola bez poraza kod kuće „gospari“ gospari su poraženi na Lapadu. Zmaj je s minimalnom pobjedom u Blatu nad Vodicama produžio nadu u mogućnost opstanka na trećeligaškom jugu, teoretski se još mogu spasiti. A za to bi im se uz još jednu pobjedu trebali poklopiti i ostali rezultati, a u to je zaista teško vjerovati. Urania i Primorac su u Baškoj Vodi odigrali 2:2, a sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. Gosti su vodili s 0:2, a domaći su spasili bod pogodcima u finišu utakmice.

Split  -  Jadran LP  1 : 0,  Neretvanac  -  Zagora  2 : 0, OSK  _  Zmaj M  3 : 3,  Hrvace  -  Neretva  2 : 3,  Uskok  -  Sloga  1 : o,  GOŠK Dubrovnik 1919  -  Hrvatski vitez  0 : 2,  Zmaj B  -  Vodice  2 : 1, Urania  -  Primorac B  2  :  2

Jadran LP  56,  Neretvanac  54,  Hrvace  48,  Split  47,  Zagora  46,  Uskok  45,  Hrvatski vitez  44,  Urania  43,  Zmaj (-1)  43,  Primorac  40,  Sloga  39,  GOŠK Dubrovnik  39,  OSK  39,  Vodice  34,  Neretva  34,  Kamen  33,  Zmaj B  30