NERETVANAC NA KORAK DO NASLOVA – Nastavlja se borba za treće mjesto

Treća HNL – Jug, 33. kolo

Predzadnje trećeligaško kolo je iza nas, ostalo je još samo 90 minuta za 16 momčadi, Jadran LP je sezonu završio na prvom mjestu. Hoće li tu i ostati zavisi samo o Neretvancu koji u zadnjem kolu na Podvornici dočekuje Hrvatski vitez. Pločani nisu uspjeli ostvariti željeno, dobiti Kamen kod kuće, završilo je 1:1, a izjednačujući pogodak primili su u zadnjoj minuti. Branimir Kujundžić još jednom je spasio Kamen od poraza. Jadranašima se nije uspjela ostvariti ni druga želja, a priželjkivali su da Neretvanac ne osvoji sva tri boda u Biogradu. U tom bi slučaju oni slavili, Jadran je sezonu završio na prvom mjestu, međutim, ne slavi jer Neretvanac ima utakmicu manje, oni su slobodni u zadnjem kolu.“Plava makinja“ je slavila u Biogradu, u prvom poluvremenu mreže se nisu tresle, a u nastavku su Lukić, Čepo i Deak bili strijelci za uvjerljivu pobjedu Opuzenaca. Bod u zadnjem kolu dovoljan je Neretvancu da osvoje duplu krunu, već su osvojili Županijski kup, a smiješi im se i naslov prvaka južne skupine Treće hrvatske lige. Od dva derbija koja su odlučivala o trećem mjestu najviše se veselila momčad Zagore koja je na svom Borovištu savladala izravnog konkurenta Hrvace s 2:1. Za potvrdu trećeg mjesta Unešićanima treba pobjeda u Otoku. Zmaj i Split u Makarskoj su podijelili bodove odigravši 0 : 0. Utakmica je imala veću rezultatsku važnost za momčad iz Parka mladeži, a hoće li im za osvajanje trećeg mjesta nedostajati dva boda vidjet će se nakon zadnjeg kola. Makarani su odigrali čvrsto i borbeno te tako još jednom potvrdili da su od svih klubova u ligi osvojili najviše bodova na domaćem terenu. Nakon promjene trenera Neretva se s dvije pobjede za redom spasila, nakon slavlja u prošlom kolu u ovom su u Metkoviću s uvjerljivih 3:0 savladali OSK. Vodice i Uskok su remizirali u susretu koji nije imao veću rezultatsku važnost, dok se Klišani vrte oko vrha, Vodice su ostvarile planirano – opstanak na trećeligaškom jugu. S pobjedama je nastavio Hrvatski vitez, Posedarje je postalo neosvojiva tvrđava i za baškovošku Uraniju. Sloga je na domaćem terenu savladala GOŠK Dubrovnik, a njen najbolji strijelac Mario Marević već je u prvom poluvremenu tri puta tresao mrežu „gospara“.

Jadran LP -.   Kamen 2 : 1, Primorac   – Neretvanac 0 : 3,   Zagora – Hrvace   2 : 1, Zmaj M –   Split 0 : 0, Vodice   – Uskok 2 : 2,   Neretva – OSK   3 : 0, Hrvatski vitez –   Urania 2 : 1, Sloga – GOŠK Dubrovnik 3 : 1

Jadran LP 57,   Neretvanac 57, Zagora   49, Hrvace 48,   Split 48, Hrvatski vitez 47, Uskok 46,   Zmaj M (-1) 44, Urania   43, Sloga 42,   Primorac 40, GOŠK Dubrovnik 1919 39,   OSK 39, Neretva   37, Vodice 35,   Kamen 34, Zmaj B   30