SPUŠTEN ZASTOR NA 3. HNL-JUG Zmaj poražen u Hrvacama

SPUŠTEN ZASTOR NA 3. HNL-JUG  Zmaj poražen u Hrvacama
Hrvace   -   Zmaj       1 :   0     (0 : 0)

Hrvace. Igralište Hrvaca. Bez gledatelja.

Sudac: Paško Mandić (Bogdanovići – Prgomet).Pomoćnici:Sarić i Taraš). Četvrti sudac: Šušnjara.

Strijelac: 1:0 Ribičić (47.).

Hrvace: Vugdelija, Milanović, Čeko, Hrgović, Grgat (od 72. Mateljan), Andrić, Ivanović (od. 90. Banić), Ribičičić, Kekez, Udovičić (od Stefanović), Plavša. Trener: Stipe Grčić.

Zmaj: Brkulj (od 87. Jurić), Mravičić (od 64. Mihalj), Lozina, Serdarević (od 87. Jerčić), Tomaš, Kovačić (od 75. Biličić), Šalinović, Rudelj (od 75. Čović), Damir Rašić, Danijel Rašić. Trener: Darko Vlatković.

Najbolji igrač: Duje Ribičić (Hrvace).

Utakmica 14. kola 3. HNL-Jug između Hrvaca i Zmaja nije odigrana radi pojave koronavirusa u momčadi Makarana, a radi toga i njihova nedolaska u Hrvace.

Povjerenik za natjecanje registrirao ju je sa 3:0 (bb) za Hrvace i oduzeo Zmaju jedan bod, ali je Vijeće sportske arbitraže Hrvatskog olimpijskog odbora poništilo tu odluku nakon žalbe Zmaja. Makaranima je vraćen jedan oduzeti bod, a nova utakmica odigrana je 16. lipnja u Hrvacama.

Prvo poluvrijeme ovog dvoboja odigrano je po vrućem i sparnom vremenu, a u   ravnopravnoj igri nije bilo većih opasnosti po vratare Brkulja i Vugdeliju. Početkom nastavka riješeno je pitanje pobjednika ovog susreta, raspoloženi Ribičić zatresao je mrežu gostiju u 47. minuti za nove bodove crnih. Koliko je utakmica bila ravnopravna pokazuje i podatak da su igrači jednih i drugih po tri puta pucali u okvir vrata, a kako se igralo fer i korektno sudac Mandić nije imao razloga za primjenu stegovnih mjera.

Konačni poredak:

Neretvanac 60, Jadran LP 57, Split 51, Uskok 49, Zagora 49, Hrvace 48, Hrvatski vitez 47, Sloga 45, Zmaj M 45, Urania 43, GOŠK Dubrovnik 42, OSK 42, Kamen 37, Neretva 37, Vodice 35, Zmaj B 30

Kako niti jedan klub iz 3. HNL-Jug nije ispunio tražene uvjeta HNS za igranje kvalifikacija za plasman u Drugu HNL ( Neretvanac i Jadran LP nisu ni podnijeli zahtjev), a trećeplasirani Split nije ispunio tražene uvjete tek će nakon kvalifikacija za popunu 3. HNL-Jug biti poznati klubovi koji će iduće sezone igrati na trećeligaškom jugu.