Makarski judaši: Po 13 medalja iz Dubrovnika i Splita

Ovog vikenda Judo klub Biokovo je nastupio na dva turnira. U subotu je s 15 judaša sudjelovao na međunarodnom turniru Sv. Vlaho u Dubrovniku. U dvorani Gospino polje u borbama na tatamiu natjecalo se 305 boraca iz 18 klubova, iz Hrvatske, BiH i Crne Gore. Makarski judaši su osvojili 13 medalja, od toga 3 zlatne, 3 srebrne i 7 brončanih. Ema Carević je nastupom u dvije uzrasne kategorije osvojila 2 brončane medalje. Prva mjesta su osvojili Dado Vranješ, Ana Hrkać i Vlatka Hrkać, drugi su bili Vanessa Rogga, Pavla Carević i Mija Bajić, a treći Lucija Bilas, Diana Rogga, Paula Tomaš, Tomina Čagalj i Ivan Talaja. Osim njih još su nastupili Roko Puharić, Josip Stojčevski i David Vela.

U nedjelju je 21 borac iz kluba nastupio u Splitu, na 2. memorijalnom turniru Drago Krželj, koji je u dvorani na Gripama okupio 295 judaša iz 10 klubova. Osvojeno je također 13 medalja, od toga 4 zlatne, 4 srebrne i 5 brončanih. Prva mjesta su osvojili David Vela, Matea Tomaš, Bartul Kovač i Nedo Roso, druga mjesta Diana Rogga, Vanessa Rogga, Matija Granić i Branimir Velebit, a treća mjesta su osvojili Lucija Bilas, Ivan Talaja, Vlatka Hrkać, Leo Kurtović i Hana Bekan. Osim njih su nastupili i Dado Vranješ, Roko Katavić, Darko Carević, Luna Divić, Adrian Jakir, Maja Stojčevski, Mateo Puharić i Roberta Vela.