13. KOLO 1.HMNL: Gosparima i Makaranima po bod

MNK “SQUARE” – MNK “NOVO VRIJEME APFEL”       3:3  (1:2)

Dvorana Gospino polje u Dubrovniku. Gledatelja 700. Suci: Topić, Knezović, Pavlov. Delegat: Čustović.

SQUARE:  Primić Z., Micevski, Saulan, Galić, H.Cvjetković, S.Rezo, Rangotov, Šulić, Đuraš, Hasanović, Turuk, Daničić, Šimunović. Trener:  M.Cvjetković

NV APFEL:  Perković, Vuković, Grcić, Vrcan, Buljan, Osredkar, Jelavić, Bajrušović, Kazazić, Zor, Agić, Fetić, Vranješ, Bašković. Trener: I.Osibov.

STRIJELCI:  0:1 Bajrušović (3), 0:2 Vuković (12), 1:2 Rangotov (13), 2:2 Rangotov (22), 2:3 Grcić (23), 3:3 Šimunović (39).

Žuti kartoni:  H.Cvjetković, Rezo, Daničić i Šimunović  kod domaćih, a Osredkar, Bajrušović, Agić I Fetić kod NV-a

Četvrti remi “apfelovaca” u nizu (Nacional, Uspinjača, Murter i sada Square). U užarenoj atmosferi dvorane u Dubrovniku gosti su umalo iznenadili domaćina i uzeli bodove. I jedni i drugi su krenuli silovito i uskoro prva šansa iz kontre za domaćine, ali mladi Fićo Bašković pokazuje da će večer biti na nivou. Gosti polako preuzimaju igru u svoje ruke, da bi u 3. minuti iz uigrane akcije auta sa lijeve strane, Fetić ubacio za Duju Bajruševića koji majstorski petom pogađa za vodstvo gostiju. Uskoro opet Fetić prolazi sa desne strane, vara vratara i šutira prema praznoj mreži ali domaći obrambeni igrač spašava mrežu. U 12.minuti, ipak, bolji gosti povećavaju na 2:0. Odličan gol Mate Vukovića, koji iz poluokreta, sa 4-5 metara, s lijeve strane “buši” Primića. U 12. minuti slobodan udarac za domaće iz kojega odlični makedonski šuter Rangotov para mrežu Baškovića i dovodi dvoranu do usijanja. Nakon gola je napeto na terenu, suci su  sada u centru pozornosti s par dvojbenih odluka, ali ipak je sve prošlo u redu.  Domaćin prijeti iz prekida, korneri su im velike prigode, ali gosti to uspješno rješavaju. Šest sekunda do kraja lijepa prilika za Novo vrijeme iz akumuliranih prekršaja, ali Grcić nije uspješan.

Drugo poluvrijeme Novo vrijeme dobro započinje te Fetić i Grcić imaju prilike, ali lopta neće u mrežu domaćih. U nastavku akcije nakon Grcićeve vratnice Šimunović dvojbeno blokira gostujućeg igrača te Rangotov ulazi u zonu udarca iz koje opet pokazuje svu silinu svog šuta te izjednačuje na 2:2.  Dvorana je eksplodirala te izgleda da gostima neće biti lako do kraja, međutim ubrzo nakon toga Novo vrijeme iz uigrane akcije ponovno vodi. Strijelac je Grcić u 23. minuti. Domaćin i dalje pokušava iz prekida, ali Bašković je raspoložen. Makarski malonogometaši se dobro nose sa pritiskom na terenu i tribinama, a u 35. minuti Fetić ima izvanrednu priliku zaključiti utakmicu, ide sam prema Primiću, ali mu vratar domaćih udarac brani glavom. Ubrzo šansa za Bajruševića, ali mreža domaćih se ne trese. Zadnje tri minute domaći uvode igrača-vratara te im se to isplati minutu i po prije kraja kada Šimunović pogađa za 3:3 i delirij u dvorani. Novo vrijeme pokušava uzvratiti istom mjerom, ali na kraju rezultat ostaje nepromijenjen.  Odlična utakmica u odličnoj atmosferi i bod na vrućem gostujućem terenu izgledaju dobro, ali ipak premalo za ambicije pojačanog Novog vremena.