3. HNL 1. kolo – Jadran (KS) – Zmaj 3:0 (1:0)

Poraz zmaja na startu

Kaštel Sućurac, igralište Jadrana “Zrinski”. Gledatelja: 150. Sudac: Stipe Zec(Split).Strijelci: 1:0 Kapitanović u 27, 2:0 Silić u 86, 3:0 Kapitanović u 88..Igrač utakmice: Goran Kapitanović (Jadran)

Jadran: Vojnović, Erceg, Dević, Glavinović, Čelić, Glasović,( od 72. Duvnjak), Rajčić, Periš, (od 64. Pavković), Karaman, (od 52. Silić), Kapitanović.

Zmaj: Franić, Brkić, Gojak, Rašić, Tomaš, Vekić, Kožul, Bobanac, Šimić, Gavran, Lozina, (od 78. Jakir), Smilović.

Uvjerljivim su porazom nogometaši Zmaja otvorili novu sezonu. A Makarani su bolje otvorili utakmicu i imali više od igre do 27. minute. Tada je sudac Stipe Zec dosudio u najmanju ruku sumnjiv kazneni udarac za Kaštelane. Obrana zmaja prekršajem je zaustavila napadača domaćih Joška Rajčića

Po svemu sudeći – izvan kaznenog prostora, no sudac je procijenio da je to bilo unutra i dosudio kazneni  udarac, protesti gostujućih igrača nisu promijenili odluku, a Kapitanović je bio precizan s 11 metara. U nastavku utakmice iskazao se vratar Zmaja Darko Franić koji je zustavio sve pokušaje domaćih da povećaju vodstvo. Tek u 86. minuti svladao ga je Silić, a Kaštelani  su postigli u 88. minuti i treći pogodak preko najboljeg igrača utakmice Gorana Kapitanovića za konačnih 3:0.