Jesenski oproštaj za peticu

3. HNL – jug Zmaj –Neretva 5:0

Makarska, igralište na GSC-u.  Zmaj – Neretva 5:0 (3:0). Gledatelja 200. Sudac: Mario Soldić (Hrvace) – 7,5. Strijelci: 1:0 Gavran (11.), 2:0 Gojak (31.), 3:0 Vekić  (33.),  4:0 Gojak (62.), 5:0 Matešan (74.).  Igrač utakmice: Josip Gojak (Zmaj).

ZMAJ: Franić – 7, Milentijević – 6,5 (od 60. Lozina – 7), Zelić – 7, Gojak – 8, I. Rašić – 7,5, Tomaš – 7 (od 78. Lendić – ), Matešan – 7,5, Vekić – 7,5, Šimić – 7 (od 78. Jakir – ), Gavran – 7,5, D. Rašić – 7.

NERETVA: Bubalo – 5, Miličević – 5, Buljubašić – 5, Filipović – 5, D. Kuran – 5,5, T. Kuran – 5, Plećaš – 5, T. Dodig – 5 (od 46. Vrnoga – 5), Jelčić – 5 (od 81. Magzan – ), Rako – 5 ( od 66. Ćelić –), Dodig – 5,5.

Zmaj se visokom pobjedom nad Neretvom oprostio od svojih navijača i uspješno završio ovogodišnju polusezonu. Domaći su bolje otvorili utakmicu i preko Vekića u 5. i Tomaša u 9. bili u prigodama koje nisu realizirali. Makarani su došli u vodstvo u 11. minuti nakon udarca što ga je iz kuta izveo Matešan, a najviši u skoku bio je I. Rašić koji glavom dodaje loptu za Gavrana koji s 8 metara zakucava loptu u mrežu nemoćnog Bubala. Gosti su u 27.minuti imali veliku prigodu kada se D. Dodig našao sam ispred Franića koji je sjajnom obranom onemogućio goste da dođu do poravnanja. Na 2:0 u 31.minuti povećao je Gojak koji je s loptom ušao u kazneni prostor Neretve i snažno pucao, a na putu do mreže lopta je još i okrznula Plećaša. Dvije minute potom lopta je ponovno u mreži Bubala kada je nakon ubačaja Gojaka s desnog boka precizan bio Vekić. I u nastavku utakmice nadmoć na terenu bila je na strani Zmaja. Četvrti pogodak uradak je raspoloženog Gojaka, koji koristi grešku zbunjene obrane gostiju i iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu. Konačan rezultat utakmice postavljen je u 74. minuti kada je nakon udarca Gojaka Bubalo odbio loptu koju je prihvatio Matešan i preciznim udarcem donio domaćinima zasluženu visoku pobjedu, s kojom su zauzeli treće mjesto na kraju jesenskog dijela prvenstva.